guideo

Guideo to system łączący w sobie 4 rozwiązania najnowszej generacji. To moduł kamery, umiejscowiony w kabinie pojazdu wyposżony w 4 funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, nieustannie monitorujący drogę podczas jazdy

guideo Funkcja Video Box rejestruje obraz drogi w przypadku nagłych zmian prędkości (przyśpieszenia i hamowania). Funkcja Video box nagrywa 20-sekundowe sekwencje wideo w przypadku nagłych zmian prędkości (przyśpieszenia lub hamowania). System może nagrać do 30 takich sekwencji, (nowa zawsze zastępuje najstarszą). System nagrywa momenty bezpośrednio przed i zaraz po zderzeniu. Nagrania mogą być następnie przeniesione do komputera za pomocą łącza USB, w celu obejrzenia lub przesłania.

System Video box może również zostać włączony ręcznie przez kierowcę w dowolnym momencie, niezależnie od nagłych zmian prędkości pojazdu.

guideo

Funkcja Lane Alert (system ostrzegający o opuszczeniu pasa ruchu) ostrzega kierowcę w przypadku niezamierzonego przekroczenia białej linii wyznaczającej pas ruchu na drodze. Funkcja zmniejsza ryzyko zjechania z drogi i wypadku ostrzegając sygnałem alarmowym. Funkcja Lane Alert alarmu zmiany pasa ruchu stosuje algorytm w celu wykrycia momentu kiedy pojazd przekracza białą linię i natychmiast informuje kierowcę za pomocą alarmu dźwiękowego lub wiadomości głosowej. Ostrzeżenie słychać zaraz po przekroczeniu linii, co pozostawia kierowcy wystarczająco dużo czasu na odzyskanie kontroli nad pojazdem. Próg przewidywania może zostać dostosowany za pomocą programowania odległości alarmowania wybieranej przez kierowcę.

guideo

Funkcja Beep&Watch ostrzega kierowcę o ruchu przed pojazdem, co jest bardzo przydatne w korkach lub podczas postoju na czerwonym świetle. Funkcja Beep&Watch dzięki zmianom w obrazie identyfikuje ruch przed pojazdem i informuje kierowcę jeśeli samochód z przodu odjedzie. System włącza się automatycznie jeśeli pojazd stoi bez ruchu przez 3 sekundy.

guideo

Funkcja Optilane (asystent utrzymania pozycji w pasie ruchu) pomaga kierowcy utrzymać tor jazdy w środkowej części pasa ruchu. Funkcja Opti Lane optymalnego pasa jazdy używa algorytmu kontrolującego zjeżdżanie pojazdu na boki w odniesieniu do oznaczeń na drodze i natychmiast informuje kierowcę, który następnie może odpowiednio poprawić trajektorię. Kierowca jest informowany jak tylko pojazd zjeżdża na bok dłużej niż 5 sekund.

Funkcje Lane Alert i Optilane są nieaktywne kiedy kierowca używa kierunkowskazów, sygnalizując, że przekroczenie białej linii jest jego zamiarem!.

System włącza się, kiedy pojazd osiągnie minimalną prędkość określoną przez kierowcę. System jest kompatybilny zarówno z białymi jak i żółtymi oznaczeniami na drodze.

Wszystkie 4 funkcje / systemy są umieszczone w module kamery zwróconej w kierunku drogi. Kamera jest umieszczona pod lusterkiem wstecznym w kabinie i nie zakłóca linii wzroku kierowcy. System uruchamia się automatycznie po uruchomieniu samochodu i nieustannie monitoruje drogę, nawet przy słabym świetle (1 lux).

Nagrane instrukcje pomagają użytkownikowi w początkowych ustawieniach urządzenia i dostarczają informacji o 4 funkcjach, oraz asystują kierowcy podczas podróży. Informacje są dostępne w kilku językach (w tym język polski). Dodatkowo, oprócz wiadomości audio, sygnały wizualne z tyłu modułu kamery informują, które z funkcji są włączone podczas jazdy.

System guideo informuje również kierowcę o czasie podróży co godzinę, zachęcając do robienie regularnych przerw.

Wszystkie funkcje systemu guideo mogą być w łatwy sposób skonfigurowane lub wyłączone za pomocą pilota.

ograniczenia montażu:

Produktu Guideo nie można montować w pojazdach ciężarowych.

Produkt przeznaczony wyłącznie dla pojazdów 12V, samochodów osobowych, SUV oraz lekkich pojazdów towarowych.

Wymagana jest informacja z tachometru pojazdu

tel. (48) 22 728 25 02
ul Miejska 10
05-802 Pruszków
copyright © 2009-2011 DACAR
www