Valeo clim service

* AUTO KLIMA - SERWIS

* NAPRAWY KLIMATYZACJI Z DOJAZDEM DO KLIENTA

* JAK UŻYWAĆ KLIMATYZACJI?

* KIEDY CZAS NA SERWIS?Kiedy czas na serwis?

Niemiły zapach pojawiający się w naszych samochodach, gdy klimatyzacja pracuje kilka godzin dziennie. Jest to wówczas znak, że należy złożyć wizytę w serwisie specjalizującym się w naprawianiu klimatyzacji.

Co najmniej raz do roku powinno się odgrzybić i zdezynfekować układ klimatyzacyjny. Zaniedbanie tej reguły powoduje nadmierny rozwój drobnoustrojów, grzybów i bakterii, a co za tym idzie, powstawanie przykrego zapachu.

AUTOKLIMA - filtry Oprócz brzydkiego zapachu wskazówką, która powinna zaniepokoić właściciela samochodu z klimatyzacją, jest bardzo słaby nawiew i zaparowane szyby w aucie. Może to oznaczać zapchany filtr powietrza. Odczuwalny spadek wydajności chłodzenia wskazuje na brak czynnika chłodzącego. A jeśli pod autem nie zbiera się mokra plama, to znak, że najprawdopodobniej zapchał się przewód do skraplania parownika i wilgoć pozostająca w aucie przyspiesza jego korozję.

Dmuchaj na zimno
Dobre serwisy za jednym zamachem sprawdzą i wymienią wszystkie elementy układu oraz odgrzybią i zdezynfekują klimatyzację.

Filtry powietrza to kolejna rzecz, jaką trzeba regularnie sprawdzać. Wymieniamy je mniej więcej raz do roku. Dwanaście miesięcy to bowiem wystarczająco długo, by na ich powierzchni osadziła się gruba warstwa zanieczyszczeń. A im ona grubsza, tym mniej przyjemny zapach w samochodzie i coraz bardziej ograniczana ilość świeżego powietrza dostającego się do jego środka.

tel. (48) 22 728 25 02
ul Miejska 10
05-802 Pruszków
copyright © 2009-2011 DACAR
www